O soutěži IT SPY

O soutěži IT SPY

14 zapojených českých a slovenských univerzit.

1300 diplomových prací. 8 finalistů. 1 vítěz.

To je IT SPY (IT Student Project of the Year) – elitní IT soutěž, hodnotící diplomové projekty studentů vysokých škol.

Každý rok hledají desítky ambasadorů ty nejlepší ze všech úspěšně obhájených diplomových projektů. Konkurenci tvoří téměř 1300 diplomových prací, které vzniknou na IT fakultách českých a slovenských univerzit. Společnou volbou jsou pak pod záštitou nejstarší IT profesní organizace ACM (Czech & Slovakia Chapter) vybráni ti, kteří se střetnou v závěrečném finále.

Věříš své práci a chceš i Ty vstoupit mezi elitu? Zúčastnit se může každý, kdo v tomto akademickém roce úspěšně obhájil svou diplomovou práci s IT tématikou. Zkontaktuj svého univerzitního ambasadora a podpoř u něj svoji nominaci do soutěže. Víc není potřeba. A Ty jednoduše získáš zpětnou vazbu, jak tvůj projekt obstojí v domácí i zahraniční konkurenci!

Hlavními organizátory ročníku 2022 je společnost Profinit a česká a slovenská sekce odborné organizace ACM (Association for Computing Machinery) – ACM Slovakia Chapter. Záštitu soutěži udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky, Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky, Hospodářská komora České republiky, Ministerstvo školství, vědy, výskumu a sportu Slovenské republiky a Kempelen Institute of Intelligent Technologies.

Odměna vítěze a finalistů soutěže

Odměna vítěze a finalistů soutěže

Profesní věhlas a 2000 € na rozvoj projektu. 

Tím hlavním důvodem, proč se zapojit, je zisk prestižního titulu finalisty soutěže IT SPY. Vítěz soutěže navíc obdrží ještě odměnu 2 000 €, která může posloužit k dalšímu rozvoji jeho diplomového projektu. Vedoucí vítězné práce pak získá 200 € jako poděkování za dobrou přípravu svého studenta.

První tři finalisté dále dostanou poukaz na školení dle vlastního výběru od společnosti Gopas.

Všichni finalisté získají certifikát o účasti ve finále soutěže, prezentaci jejich práce v Galerii nejlepších a v případě zájmu možnost odprezentovat svůj projekt médiím a informovat o něm širokou i odbornou veřejnost.

Někteří úspěšní studenti se díky IT SPY často dostávají do hledáčku světově významných technologických a IT firem. V minulých ročnících se soutěže účastnilo mnoho výjimečných prací, jejichž autoři dnes zastávají významné odborné pozice jak ve firemní sféře, tak i na akademické půdě, kde se věnují vědecké práci, popřípadě zakládají vlastní startupy.

 

Absolutní vítěz IT SPY 2022

Nadprůměrně zpracovaný projekt, který exceluje po stránce zvoleného řešení, výzkumné, realizace, rešerše, ale také jeho autor přesvědčil o komunikačním potenciálu. Projekt získal většinové uznání celé poroty.

2. místo IT SPY 2022

Projekt byl porotou vybrán jako druhý nejlepší, splňující vysoké nároky soutěže na zpracování řešení, výzkumu, realizaci i provedenou rešerši.

3. místo IT SPY 2022

Projekt byl porotou vybrán jako třetí nejlepší, splňující vysoké nároky soutěže na zpracování řešení, výzkumu, realizaci i provedenou rešerši.

Cena veřejnosti

Cena široké veřejnosti udělovaná finalistům prostřednictvím veřejného hlasování na stránkách soutěže.

FAQ – často kladené dotazy

FAQ - často kladené dotazy

JE NUTNÉ SE DO SOUTĚŽE NĚJAKÝM ZPŮSOBEM PŘIHLÁSIT?

Není. Účast v soutěži žádnou přihlášku nevyžaduje. Jednotlivé studenty vždy nominuje fakulta reprezentovaná ambasadorem soutěže (nejčastěji děkanem nebo jím pověřeným zástupcem). Jednotliví studenti však mohou podpořit svoji nominaci například způsobem prezentace své práce ambasadorovi.

JAK POZNÁM, ŽE MÁ PRÁCE POSTUPUJE?

Vždy je vhodné informovat se u svého ambasadora. Právě on předá studentům své fakulty informaci o nominaci práce do soutěže a dalším postupu.

JAK ZJISTÍM, ZDA SE ZÚČASTNÍ I MOJE FAKULTA

Nejjednodušeji podle seznamu ambasadorů.

MOHU SE ZÚČASTNIT, POKUD MÁM PRÁCI S IT TEMATIKOU A MÁ FAKULTA NEMÁ AMBASADORA?

Ano, i v takovém případě je účast možná. O zájmu zúčastnit se je vhodné informovat ambasadora, který reprezentuje jinou fakultu univerzity, případně zkontaktovat ambasadora jiné univerzity či přímo organizátory soutěže.

KDY SE VYHLAŠUJE FINÁLE?

Finále se vyhlašuje vždy na konci roku a předchází mu ještě celá řada mezikroků. Jednotlivé termíny jsou uvedené v kalendáři.

KDO SOUTĚŽ ORGANIZUJE?

Soutěž organizují české a slovenské univerzity a jejich IT fakulty a společnost Profinit. Odbornou záštitu soutěži udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.