IT SPY 2023

Tykají si s roboty a pomáhají v řeči jedniček a nul – mladé talentované informatiky hledá 14. ročník soutěže IT SPY

Musí být diplomová práce jen prací „do šuplíku“? Unikátní projekt vysokých škol a přední české softwarové společnosti Profinit dává vysokoškolákům příležitost dokázat víc. Prestižní soutěž diplomových prací v oblasti informatiky – IT SPY 2023 již 14. rokem vybírá výjimečné diplomové práce a dává tak talentovaným absolventům IT oborů šanci mnohdy poprvé zazářit. Finalisté minulých ročníků řešili aktuální společenské problémy, jako např. boj s dezinformacemi, lepší diagnostiku závažných onemocnění apod. za pomoci umělé inteligence či robotů. Každoročně se soutěže zúčastní 1200–1500 diplomových prací z českých a slovenských vysokých škol. Letošní ročník soutěže IT SPY startuje 3. května 2023, slavnostní vyhlášení vítěze proběhne na podzim.

Soutěž IT SPY se zaměřuje na novinky a inovativní řešení v oblasti IT a je určena studentům magisterských studijních programů v oblasti informatiky a příbuzných oborů.

Soutěž IT SPY se zaměřuje na novinky a inovativní řešení v oblasti IT a je určena studentům magisterských studijních programů v oblasti informatiky a příbuzných oborů.

„Více než kdy jindy vidíme v této soutěži potenciál, protože informatika v současnosti stále nabírá na dynamice. Naším cílem je v soutěži podpořit nové nápady v IT a poskytnout studentům příležitost představit své projekty a práce nejen před akademickou, ale i odbornou veřejností. Účast v soutěži IT SPY může pomoci studentům i na startu jejich pracovní kariéry,“ řekl Bohumír Zoubek, člen poroty soutěže IT SPY a zástupce společnosti Profinit, organizátora soutěže.

Hledání největších IT talentů probíhá v několika kolech. V prvním kole musí student podat přihlášku prostřednictvím svého ambasadora na škole, kde studoval. Ty nejlepší práce dostanou prostor se prezentovat ve finále, které se bude konat 22. listopadu 2023, a kde odborná porota vyhlásí vítěze.

„Tato soutěž upozorňuje nejen na největší talenty v IT, ale svým způsobem definuje i trendy, kterými se bude tato oblast našeho života ubírat. V naší soutěži se opakovaně objevují témata jako robotika či umělá inteligence, která jsou až nyní intenzivně diskutovaná v mediálním prostoru. IT SPY nabízí studentům příležitost ukázat své schopnosti a přispět k propagaci oboru informatiky, ale mohou i přinést řešení, které může prakticky pomoci ve zdravotnictví, ekonomice a v dalších oborech,“ uvedl Jiří Vokřínek, předseda poroty soutěže.

Soutěž IT SPY 2023 začíná 3. května 2023 a přihlášky je možné podávat do 15. září 2023. Slavnostní finále se koná 22. listopadu 2023 a toto prestižní setkání odborníků a studentů nabízí nejen možnost prezentace, ale také řadu příležitostí pro profesionální networking a navázání spolupráce.

Klíčové termíny soutěže IT SPY 2023:

3. 5. 2023 – start soutěže IT SPY 2023

15. 9. 2023 – uzavření přihlášek

19. 10. 2023 – vyhlášení finalistů & zahájení online hlasování

20. 11. 2023 – uzavření online hlasování

22. 11. 2023 – finále a slavnostní vyhlášení vítěze

Záštitu soutěži udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Hospodářská komora ČR, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), ICT Unie a KINIT.

Soutěž podporuje společnost T-Mobile a Počítačová škola Gopas.