SAP je lídrem digitální transformace firem, v rámci IT SPY udělí cenu za přínos v oblasti podnikových systémů

SAP je lídrem digitální transformace firem, v rámci IT SPY udělí cenu za přínos v oblasti podnikových systémů

Nikdo nedělá podnikový aplikační software lépe než SAP. V České republice tato firma ze světové TOP 100 působí od roku 1992 a funguje pro víc než 1300 zákazníků. I díky tomu je jednou z mála společností u nás, která o sobě může právem říct, že diktuje aktuální podobu digitální transformace. A ten, kdo se svou diplomkou letos vyhraje „Cenu společnosti SAP za přínos v oblasti podnikových systémů“ může právem tvrdit, že dokázal zaujmout jednu z nejdůležitějších světových IT společností.

SAP zároveň patří mezi největší české IT firmy – jen v Česku má přes 2 000 zaměstnanců ve třech pobočkách. Pražská pobočka SAP ČR sídlí na Brumlovce a zajišťuje obchodní aktivity včetně poradenství, implementace, školení a podpory zákazníků, Brněnské vývojové centrum SAP Labs Česká republika se v roce 2016 zařadilo do celosvětové sítě laboratoří SAP a zabývá se podporou, lokalizací a vývojem nového uživatelského prostředí pro software SAP (SAP Fiori). Dceřiné společnosti SAP Services, SAP Ariba a Concur se v roce 2016 přestěhovaly do nového komplexu a nyní mají super originální kanceláře v Praze na Nových Butovicích.

Není bez zajímavosti, že i přes velikost není SAP žádný „nudný korporát“. Naopak velmi dbá na pracovní prostředí, pečuje o firemní kulturu a zakládá si na zdravé atmosféře ve firmě. V České republice získal SAP několik ocenění za nejlepšího zaměstnavatele, např. cenu Aon Nejlepší zaměstnavatel Česká republika 2016 v kategorii velké společnosti nebo opakovaně získané ocenění v soutěži Českých 100 Nejlepších v oborové kategorii „Informační a komunikační technologie“. SAP podporuje startupy, spolupracuje s neziskovými organizacemi, univerzitami, obchodními komorami a vládními i nevládními rozvojovými institucemi, a především celkově investuje do inovací. Takže ten, kdo v něm pracuje, má rozhodně o zábavu postaráno.