Kdo vyhraje letos soutěž o nejlepší diplomovou práci v oblasti IT a získá 1 000 eur?
I v letošním 6. ročníku Czech ACM Chapter & Slovakia ACM Chapter Student Project of the Year (ACM SPY) mohou nadějní studenti poměřit své síly se svými vrstevníky a soutěžit až o 1 000 eur. Ty získá nejlepší studentská diplomová práce, která bude vybrána z několika tisíc prací.
Soutěž ACM SPY je otevřena pro studenty českých a slovenských univerzit se zaměřením na informatiku a informační technologie, kteří obhájí diplomovou práci v některé oblasti z informatiky a informačních technologií na magisterském nebo inženýrském stupni studia v akademickém roce 2014/2015.
Do soutěže studenty přihlašuje fakulta. Každá z fakult má možnost přihlásit až 10 nejlepších diplomových prací, ze kterých nakonec odborná porota složená z akademických pracovníků předních českých a slovenských vysokých škol v čele s předsedou doc. Jaroslavem Zendulkou z FIT VUT Brno vybere tu nejlepší práci.
Diplomové práce mohou být přihlašovány do 21. 9. 2015. Vítězové budou vyhlášeni v rámci finálového kola, které proběhne v prosinci 2015.
Odměnou pro vítěze pak bude nejenom 1 000 eur, ale také možnost dát o sobě vědět a mít možnost se uchytit v některé z renomovaných IT firem, které tuto soutěž bedlivě sledují. Což nepřímo potvrzuje i Jakub Sochor, loňský vítěz.
Díky výhře v ACM SPY se studenti mohou dostat na prestižní univerzity v zahraničí. O tom ostatně svědčí i příběhy předchozích finalistů, Barbory Micenkové a Ondřeje Mikšíka. Báře se podařilo získat stáž ve švýcarském Curychu, kde pracuje jako softwarový inženýr ve společnosti Google. Ondra nyní studuje doktorský program na prestižní Oxford Brookes University.
O tom, kam až studenta může zavést tato soutěž, se přesvědčil i student Zbyněk Poulíček, jehož výhra v soutěži nastartovala k založení vlastní firmy GINA Software, která zaštiťuje navigační systém GINA (Geographic Information Assistant) a vyvíjí software pro koordinaci záchranářů v náročném terénu během humanitárních akcí. A pomáhá tak zachraňovat životy lidí po celém světě. I takové mohou být osudy nadějných studentů, kteří se nebáli a zkusili se prosadit se svou diplomovou prací v soutěži ACM SPY.
„Určitě i letos ACM SPY změní životy několika studentů k nepoznání. To je ostatně také cílem celé soutěže. Podpořit studenty v jejich studiu a pomoci jim uplatnit tuto snahu i výsledky v praxi. Proto ACM SPY podporujeme.
Vidíme v tom smysl a těší nás, že právě Profinit těmito kroky pomáhá podpořit snahu studentů, kteří se snaží své vědomosti aplikovat v praxi. Uvědomujeme si, že právě podobné iniciativy mohou stát za vznikem nových a inovativní přístupů a řešení v IT. Ostatně, když se podíváte na seznam finalistů a jejich prací z loňska, tak mezi nimi najdete jen samé zajímavé kousky. Sám bych nevěděl, kterou práci vybrat jako nejlepší. A to se mi na ACM SPY líbí nejvíce. Že všechny práce mají svou kvalitu.
Proto si nesmírně ceníme toho, že i my můžeme podnítit přínos těchto nových myšlenek na akademické úrovni a především ocenit tvůrčí aktivity studentů při tvorbě jejich diplomové práce.
Zároveň pak pro nadané studenty je to obrovská příležitost, jak lépe vyniknout a dát o sobě vědět. Mohou tak i jen díky účasti v této soutěži zaujmout IT firmy a v neposlední řadě získat také zpětnou vazbu ke svým diplomovým pracím od lidí přímo z oboru,“ vysvětluje Tomáš Krátký, Director Products and Services společnosti Profinit, s.r.o.
Kdo se letos podílí na ACM SPY?
Soutěž je organizována ve spolupráci českých a slovenských univerzit a soukromé firmy. Hlavním organizátorem letošního ročníku 2015 je firma Profinit s partnery reprezentovanými společnostmi CZ.NIC, Honeywell, Redhat, Canon a Nápad roku.
Záštitu převzala odborná organizace Czech ACM a Slovakia ACM. Odbornou záštitu soutěži udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Samotnou soutěž dále spoluorganizují tyto univerzity:
• České vysoké učení technické v Praze
• Univerzita Karlova v Praze
• Vysoká škola ekonomická v Praze
• Vysoké učení technické v Brně
• Masarykova univerzita v Brně
• Západočeská univerzita v Plzni
• Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
• Slovenská technická univerzita v Bratislave
• Univerzita Komenského v Bratislave
• Žilinská univerzita
• Technická univerzita v Košiciach
• Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
Jaké odměny čekají pro vítěze a účastníky soutěže?
• Vítěz získá 1 000 €
• Vedoucí vítězné diplomové práce získá 200 €
• Hodnotné ceny pro všechny finalisty
• Certifikát o úspěchu nominace do soutěže
• Vystavení práce v prestižní Galerii nejlepších
O společnosti Profinit
Společnost Profinit, s.r.o. je členem nadnárodní skupiny New Frontier Group, leadra v oblasti digitální transformace organizací a firem ve střední a východní Evropě.
S více než 2 000 zaměstnanci v 17 zemích patří do TOP 10 největších poskytovatelů ICT služeb v celém CEE regionu. Zároveň se řadí ke
špičce v oblasti vývoje software na zakázku, data managementu, datových skladů a business intelligence. Profinit má řadu významných zákazníků z finančního a telekomunikačního sektoru, utilit a státní správy.
Společnost se primárně zaměřuje na konzultační služby v oblasti digitální transformace, technologické služby a outsourcing. Nabízí také řadu inovativních nástrojů a řešení pro eCommerce, mCommerce, podporu a řízení obchodní sítě, zákaznickou péči, digitální marketing, fraud management, performance management a správu podnikového obsahu. Podle údajů IDC (2012) patří
Profinit mezi 5 největších firem v oblasti vývoje software na zakázku v České Republice a je držitelem řady dalších ocenění. Více o společnosti lze nalézt na www.profinit.eu.