Česko-Slovensko hledá IT superstar. Vybírat se bude z 2000 diplomek

V pondělí jsme vás informovali o rozjedu dalšího ročníku Laboratoře Nadace Vodafone. Neuplynulo ani pár dní a máme tu pro vás další pozvánku do soutěže. Začíná 8. ročník nejprestižnější studentské IT soutěže IT SPY.

Více něž 2 000 studentských projektů

Panel složený z akademických pracovníků z 20 českých a slovenských univerzit i zástupců jedné z největších českých IT softwarových společností Profinit, bude vybírat z více než 2 000 studentských projektů diplomových prací ty nejlepší.

Vítězové předchozích ročníků často zakládali vlastní podnikání či se prosadili v globálních technologických společnostech. Soutěž však cílí i na odbornou a laickou veřejnost, včetně investorů. Těm umožní seznámit se s těmi nejlepšími projekty. V rámci soutěže totiž bude kromě vítěze a finálové desítky vybrána i přibližně stovka nejnadějnějších projektů.

Studenti potřebují pomoci s uváděním nápadů na trh

Pořadatelé soutěže upozorňují, že jedním z největších nedostatků českých studentů je přílišná skromnost a neprůbojnost. Důsledkem je, že kvalitní diplomové práce často končí v šuplíku, a společnosti, jež by je mohli využít se o nich nikdy nedozví.

I když vznikne pěkné řešení, které má potenciál praktického využití, absolventi zpravidla nejsou dostatečně připraveni a ani motivováni dotáhnout výsledek do uplatnitelné podoby,“ uvádí docent Jaroslav Zendulka, předseda poroty IT SPY z Fakulty informačních technologií VUT v Brně.

Do soutěže se mohou hlásit studenti se svými obhájenými pracemi do 25. září 2017. Veškerá pravidla naleznete na oficiálních stránkách soutěže ZDE. Výsledky soutěže budou vyhlášeny na konci letošního roku, 7. prosince 2017. Budeme vás o nich informovat.