Finanční odměna pro vítěze soutěže diplomových prací IT SPY se letos i díky partnerům, jako jsou T-Mobile, Seznam a GOPAS, zdvojnásobila

Finanční odměna pro vítěze soutěže diplomových prací IT SPY se letos i díky partnerům, jako jsou T-Mobile, Seznam a GOPAS, zdvojnásobila

Letošní ročník soutěžního klání nejlepších diplomových prací mladých informatiků IT SPY ukončil přihlašování. Do uzávěrky 14. září zařadili ambasadoři z českých a slovenských vysokých škol do užšího výběru celkem 52 diplomových projektů, které vzešly z téměř 1200 IT prací obhájených v minulém akademickém roce. Soutěž letos podpoří T-Mobile, Seznam a Počítačová škola GOPAS. I díky těmto partnerům se letos podaří zatraktivnit soutěž pro studenty, finanční odměna se oproti loňsku zdvojnásobila na 2000 eur určených na další rozvoj projektu, či vzdělání vítěze. Nejlepší informatiky soutěž představí na slavnostním galavečeru, který byl letos přesunut z tradičního prosincového termínu na 24. listopadu 2022. Aktuální dění o průběhu soutěže najdou zájemci na novém webu www.itspy.cz.

„Těší nás, že v úsilí najít a posvítit si na začínající hvězdy IT nebe nejsme sami, ale přidávají se další partneři. Společně můžeme veřejnosti představit nejen největší mladé talenty, ale také jim pomoci v začátcích jejich IT kariéry, kdy jsou ještě na pomyslné startovní čáře,“ říká Bohumír Zoubek, porotce soutěže IT SPY za společnost Profinit, která soutěž spolupořádá. „Uspořádat podobnou soutěž na vysoké odborné úrovni vyžaduje čas a úsilí ambasadorů z vysokých škol a porotců, a také finance. I letos budeme chtít opět zpřístupnit finále a slavnostní vyhlášení výsledků odborné veřejnosti prostřednictvím streamu. Proto jsme rádi za finanční i materiální podporu a mediální prostor, který nám poskytují naši letošní partneři T-Mobile, GOPAS a Seznam,“ doplňuje Zoubek.

Do aktuálního ročníku soutěže IT SPY se zapojilo 6 předních českých vysokých škol a 5 slovenských univerzit, na kterých v minulém akademickém roce mladí informatici obhájili téměř 1200 diplomových prací. Z nich vybrali zástupci vysokých škol, tzv. ambasadoři, celkem 52 projektů s největším potenciálem na vítězství v soutěži. Následně odborná porota vybere finalisty, kteří budou svou práci obhajovat ve finále, jež proběhne 24. listopadu 2022.

Záštitu soutěži letos udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo průmyslu, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo školství, vědy, výzkumu a sportu SR, Hospodářská komora, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost a KINIT.

Prioritou soutěže je úzké propojení teorie a praxe, které dokazují témata vítězných prací loňského ročníku, mezi kterými byla např. diplomová práce věnovaná odhalování velmi nebezpečných kybernetických útoků pomocí metody strojového učení nebo metoda přesnější diagnostiky očních nemocí, která může pomoci včasnému odhalení zeleného zákalu, celosvětově nejčastější příčiny slepoty. Loňský ročník soutěže prolomil mýtus, že informatika je doménou mužů, když poprvé v historii soutěže zvítězila mladá vědkyně, Jindřiška Deckerová. Absolventka Fakulty elektrotechnické na Českém vysokém učení technickém v Praze oslnila odbornou porotu unikátním algoritmem, který lze využít například pro řízení autonomních dronů a robotů.

Důležité mezníky soutěže IT SPY 2022:

  • 4. 5. 2022 – start soutěže, začátek přijímání přihlášek
  • 14. 9. 2022 – uzavření přihlášek
  • 20. 10. 2022 – vyhlášení finalistů
  • 22. 10. 2022 – uzavření online hlasování
  • 24. 11. 2022 – finále a slavnostní vyhlášení výsledků IT SPY 2022