Odštartoval už 8. ročník súťaže IT SPY

20. 6. 2017

Odštartoval už 8. ročník súťaže IT SPY, v ktorej porota z 20 českých a slovenských univerzít vyberú tie najlepšie diplomové práce, ktoré vznikli tento rok. Víťaz súťaže bude prezentovať úroveň českých a slovenských IT odborov….

Celý príspevok

Akademik a manager Tomáš Krátký: Čeští studenti přemýšlí v souvislostech, firmy jim ale moc nepomáhají

20. 6. 2017

Nastoupit po studiích na místo vývojáře a ve firmě vydržet přes dvanáct let, to už se dnes moc nevidí. Když u toho však člověk stihne vyrůst na jednu z klíčových pozic určující směr vývoje firmy, založí sesterskou společnost a ještě u toho přednáší na dvou univerzitách, pak to za brzdu v osobním rozvoji určitě považovat nelze. Tomáš Krátký z Profinitu a Manty je zastáncem propojování praxe s univerzitami…

Celý príspevok

Byl vyhlášen již 8. ročník elitní soutěže IT SPY, která oceňuje nejlepší diplomové práce z oblasti informačních technologií. Nominace se podávají do 25. září 2017. Ve hře je 1000 € na další rozvoj projektu.

16. 6. 2017

Soutěž cílí na odbornou i laickou veřejnost, ale také firmy a investory. Umožňuje jim seznámit se průřezem toho nejlepšího z českých a slovenských IT fakult. Do soutěže se totiž zapojuje kolem dvou tisíc diplomových prací z 20 univerzit.

Vítěz soutěže obdrží finanční odměnu 1 000 €, která může posloužit k dalšímu rozvoji jeho diplomového projektu. Vedoucí vítězné práce pak získá 200 € jako poděkování za dobrou přípravu svého studenta. Kromě deseti finalistů totiž porota vybírá také přibližně stovku nejhodnotnějších prací, které zveřejní v takzvané „galerii nejlepších. Cenu pro absolutního vítěze doplňuje také Cena odborných novinářů, Cena za komunikaci projektu a Cena veřejnosti.

Jednotliví studenti se do soutěže nemusí přihlašovat sami, nominuje je fakulta reprezentovaná ambasadorem soutěže. Tím je nejčastěji děkan nebo jiný pověřený zástupce. Aktuální seznam ambasadorů je dostupný zde.

Hlavními organizátory ročníku 2017 je společnost Profinit a Fakulta informačních technologií VUT v Brně. Odbornou záštitu nad soutěží drží česká a slovenská sekce odborné organizace ACM (Association for Computing Machinery) – Czech ACM Chapter a Slovakia ACM Chapter. Dále záštitu soutěži udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo průmyslu a obchodu

Projekty vítězů předchozích ročníků si můžete prohlédnout zde. Více informací naleznete na oficiálních stránkách soutěže.

Loni se o hlavní cenu utkalo přes 1900 prací z českých a slovenských univerzit. Vítězem se stal Adam Blažek s algoritmem, který rozpozná libovolnou konkrétní scénu ve videu na základě textového zadání anebo jednoduché barevné skici. Vyhledávání probíhá v reálném čase i v případě velkého množství dat, může tedy významným způsobem ulehčit práci videoeditorům, filmařům anebo vylepšit vyhledávání ve videobankách.

 

Vědavýzkum.cz (JS)

Celý príspevok

Jsou známi čeští a slovenští finalisté soutěže ACM SPY

27. 5. 2016

Jejich projekty řeší monitoring silniční dopravy ze vzduchu, algoritmus pro mezinárodní vesmírnou stanici, ale také smysly pro roboty. Letos bylo na fakultách českých a slovenských vysokých škol zapojených do soutěže úspěšně obhájeno 1 881 diplomových prací s IT tématikou. Často jsou v nich zpracovány projekty, které mají bez nadsázky potenciál měnit dnešní svět…

Celý príspevok

Skvělá vychytávka pro městské cyklisty! Cykloplánovač z ČVUT získal cenu veřejnosti elitní soutěže ACM SPY

27. 5. 2016

V letošním 6. ročníku Czech ACM Chapter & Slovakia ACM Chapter Student Project of the Year (ACM SPY) získal cenu veřejnosti algoritmus pro plánování městských cyklistických tras, Cykloplánovač, který dokáže zohlednit při průjezdu městem nejen výškový profil cesty, ale také náročnost projížděných křižovatek…

Celý príspevok

Algoritmus pro Cykloplánovač Pavola Žileckého je nejlepší IT diplomovou prací roku 2015

27. 5. 2016

Šestý ročník soutěže ACM SPY o nejlepší IT diplomovou práci roku 2015 zná svého vítěze. Je jím diplomový projekt s názvem Multikriteriální cykloplánování s rozšířenou reprezentací křižovatek studenta Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze Pavola Žileckého.

Celý príspevok

Vítěz ACM SPY: Pavol Žilecký a jeho algoritmus pro Cykloplánovač

27. 5. 2016

Šestý ročník soutěže ACM SPY o nejlepší IT diplomovou práci roku 2015 zná svého vítěze. Je jím diplomový projekt s názvem Multikriteriální cykloplánování s rozšířenou reprezentací křižovatek studenta Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze Pavola Žileckého.

Celý príspevok